A nőket eltörli ez az egész vita. Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának legújabb bírója, amikor arra kérték, hogy határozza meg a nő fogalmát, nem tudta megtenni, mert azt mondta: „nem vagyok biológus”. Ez abszurd. És azt hiszem, ezt a legszélsőségesebb szinten látjuk már. A feministák egyre gyakrabban mondják pontosan azt, amit az imént mondtam, vagyis hogy
a nőket eltörlik, amikor nincs világos definíciója annak, hogy mi a nő, a sportban vagy bármely más téren.
Problémás és aggasztó, és a feministák évtizedek óta dolgoznak azon, hogy a férfiak és a nők közötti egyenlőséget megteremtsék, és ez a jelenlegi vita eredményeként törlődik.
Vannak, akik a régi baloldal és az új, jobboldal közötti lehetséges szövetségről beszélnek. Gondolja, hogy ezen keresztül néhány klasszikus feministát be lehet hozni a jobboldali táborba?
Nos, tudom, hogy az Egyesült Államokban ez már zajlik.
Ön feministának mondaná magát?
Nőnek mondanám magam, aki hisz a férfiak és nők közötti egyenlőségben, ezért úgy gondolom, hogy anélkül is harcolhatunk a nőkért, hogy feministák lennénk.
Mi a helyzet az abortuszról szóló vitával?
Amikor ideológiai értékekről beszélünk, fontos, hogy az országok maguk hozzák meg ezeket a döntéseket. Itt, az Egyesült Államokban a Legfelsőbb Bíróság döntésének küszöbén állunk, amely megváltoztathatja az 50 éves precedenst, miszerint az Egyesült Államoknak van az egyik legbarbárabb abortusztörvénye a világon.
A változás most már bármelyik nap megtörténhet.
És úgy gondolom, hogy ez az egész világon hullámokat ver majd, és újra megnyitja a vitát, az élet értékéről szóló vitát, oly módon, ahogyan talán évtizedek óta nem volt szó róla.
Milyennek látja az orbáni politikát?
Azért vagyok itt Magyarországon, mert a Trump-adminisztráció idején partnerséget kötöttünk Magyarországgal. Magyarország regionális vezetője volt a genfi konszenzusnyilatkozatnak, és reméljük, hogy mind most, mind a jövőben még kitartóbb együttműködést folytathatunk Magyarországgal.
Fotó: Mátrai Dávid